Spartak S.Ústí "B" - Malšice  2 - 0  (1-0)

K poslednímu mistrovskému utkání sezóny nastoupili ve středu na soupeřově hřišti kadeti proti Spartaku S.Ústí.  Kadeti tak v podstatě odehráli čtvrté utkání v průběhu čtyř dní (v neděli na turnaji 5 zápasů po 20 min., v úterý zápas se Soběslaví) a navíc někteří z nich ještě v průběhu středy plnili své disciplíny na okresním kole školní olympiády. K utkání odcestovali pouze v osmi hráčích, z nichž jedním byl hráč mladší přípravky Kupka. Soupeř nastoupil s patnácti hráči (včetně několika hráčů "A" týmu) a v průběhu zápasu pravidelně střídal celé sedmičky hráčů v poli. Vzhledem k výše uvedenému vytížení hráčů a úzkému kádru se již dopředu nečekal příliš lichotivý výsledek. Hráči se však očekávání vzepřeli a díky obětavému a bojovnému výkonu odvezli ze soupeřova hřiště slušný výsledek.

Soupeř měl od samého začátku převahu a díky přesným přihrávkám nás přehrával a naši hráči jen s největším vypětím bránili. První branku jsme dostali po střele do "šibenice", když náš brankař nezasahoval v domnění, že jde míč vedle. Poté však několikrát svou chybu napravil při soupeřových šancích. Obětavě hrající obrana ve spolupráci se zálohou velké množství soupeřových střel stačila blokovat a vydatně tak brankaři pomáhala. Naši útočníci si šance nevytvořili.

V druhém poločase jsme se sice k několika šancím dostali, proměnit se je však nepodařilo. Náš brankař pokračoval ve výborném výkonu, třikrát vychytal samostatný nájezd protivníka a několik dalších nebezpečných střel. Soupeř tak svou převahu vyjádřil druhou brankou až tři minuty před koncem, když jeho hráč dorazil do prázdné branky odraženou střelu.

Za předvedený výkon se však kluci stydět určitě nemusí a za tento zápas zaslouží pochvalu.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Klika, Galajda - Kabeš, Kupka

Malšice - Soběslav  1 - 5  (0-2)

Velmi slabý výkon nemohl k bodovému zisku vést. Proti početnému soupeři jsme si téměř nevytvořili šance a zaslouženě prohráli. Jedinou branku Malšic vstřelil Klika, který dorazil brankářem vyraženou střelu Galajdy.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Galajda, Klika - Kabeš, Kupka, Čadek

Chotoviny - Malšice  7 - 0 (3-0)

K utkání proti suveréně prvnímu celku tabulky jsme jeli pouze s osmi hráči, přičemž ještě jedním byl hráč mladší přípravky.

Utkání se našim hráčům  vůbec nepovedlo. Inkasovali jsme dvě branky hned na začátku utkání a bylo téměř po zápase. Soupeř byl výrazně lepší ve všech činnostech a o jeho převaze svědčí i to, že za celý zápas jsme pouze jednou vystřelili na jeho branku. Malšičtí hráči po rychlých brankách podali už jen odevzdaný výkon a soupeř tak v klidu zvyšoval skóre po pěkných akcích a brankách.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Klika, Galajda - Kabeš, Čadek

Malšice - Dražice  0 - 1 (0-0)

Kadeti do zápasu s třetím celkem tabulky šli opět v sedmi hráčích, doplněni dvěma hráči mladší přípravky. Soupeř byl jasným favoritem, ale možná nejlepší výkon jara malšických hráčů dlouho vedl k nerozhodnému výsledku.

Od začátku se hrál fotbal "nahoru dolů" s mírnou převahou hostujícího týmu. Zpočátku nás soupeř zatlačil před naší branku a pokoušel se ji ostřelovat ze střední vzdálenosti. Jeho střely však naši branku míjely, případně je stačili blokovat bránící hráči. Zhruba od desáté minuty prvního poločasu se hra přesunula do středu hřiště, z kterého soupeř podnikal nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich po svém prvním zákroku  ležící Kratochvíl stačil  na poslední chvíli dorážku vyrazit jen těsně mimo tyč. Po chvíli pak nad ním zaznělo břevno, když obránci nepokryli hráče střílejícího z druhé vlny. Do poločasu však branka nepadla.

V nástupu do druhého poločasu začali útočit i malšičtí a před soupeřovou brankou začalo být občas taky pěkně rušno. Žádná z našich šancí ale také brankou neskončila a to zásluhou výborně chytajícího brankaře soupeře. Zhruba v polovině druhého poločasu však skončil míč v naší brance - rohový kop obránci odvrátili pouze k hráči soupeře, ten napálil volejem  míč směrem na naši branku a ten nikým netečován  zapadl přesně za tyč naší branky. Obdržený gól ještě vybičoval naše hráče k dalšímu náporu, výborně hrající soupeř však hrozil také. Pět minut před koncem zápasu se  Galajdova střela odrazila od břevna k zemi, bohužel však před brankovou čáru. Vzápětí pak zvonilo břevno i u naší branky. Další gól již však nepadl a soupeř odvezl všechny body. 

Všem klukům je však potřeba poděkovat za výborný výkon a snahu.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Galajda, Klika - Kabeš, Kupka, Čadek

Větrovy - Malšice  0 - 8  (0 - 6)

Kadeti prodloužili šňůru vítězství na tři zápasy, když svému soupeři nepovolili téměř nic a bez většího nasazení v klidu zvítězili. Soupeř se dostal do dvou šancí, které však výbornými zákroky zmařil brankař Kratochvíl. V zápase nastoupilo 7 kadetů doplněno mladší přípravkou. Poprvé se za kadety trefil Kupka,který kromě své branky ještě dvakrát nastřelil tyčku.

Branky: 2x Klika, 2x Kabeš, 2x Galajda, Cába, Kupka

Malšice - FK Tábor "B"   1 - 0  (0-0)

Do zápasu nastoupilo opět pouze sedm kadetů, doplněných hráči mladší přípravky, ale předvedli asi nejlepší výkon za dlouhou dobu.

Od začátku se hrál pohledný fotbal "nahoru dolů". Zpočátku měli navrch hráči FK Tábor, ale později se hra plně vyrovnala a hrálo se především ve středu hřiště. První poločas se odehrál s ojedinělými šancemi, které však bez problémů vyřešili brankaři, nebo šly střely mimo branku.

V druhém poločase byl obraz zápasu téměř úplně stejný. Hráči FK se především pokoušeli o střely z dálky, ty však brankiu míjely, připadně je bez problémů zneškodnil náš brankař. Malšičtí se snažili o rychlé protiútoky, jejichž výsledkem byla série rohových kopů, které však branku nepřinesly. Největší šance soupeře skončila tak deset centimetrů vedle tyče a tak udeřili Malšičtí.  Pět minut před koncem zápasu si dvakrát narazil míč s Kabešem Klika, tím se ocitnul sám před brankařem soupeře a svou šanci bez problémů proměnil. O další čtyři minuty vypálil téměř z půlky hřiště Galajda, ale míč skončil na tyči soupeřovy branky. 

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Galajda, Klika - Kabeš, Hák, Kupka, Čadek

Sokol S.Ústí - Malšice  1 - 3  (0-3)

Kadeti na jaře poprvé v mistrovském zápase vyhráli. Poprvé v sezóně nastoupilo do hry osm kadetů, kteří bez možnosti střídat (mladší přípravka hrála ve stejném čase a tedy nemohla poskytnout hráče na střídačku) svou bojovností soupeře přehráli.

Branky: 2x Kabeš, Klika.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Cába, Neuwirth T. - Klika, Galajda - Longin, Kabeš 

Malšice - Veselí nad Lužnicí  0 - 3  (0-2)

Druhé jarní kolo přivedlo na malšické hřiště soupeře z Veselí nad Lužnicí. Protivník, který přijel s patnácti hráči, byl jasným favoritem zápasu a před malšickými hráči stál úkol především mnoho neinkasovat.

První poločas jsme začali  v sedmi hráčích (tj. o jednoho méně) se snahou co nejdéle vydržet bez inkasované branky. To se moc nepovedlo, neboť po pěti minutách nedosáhl brankař na prudkou a přesnou střelu k tyči a soupeř vedl. Po dalších deseti minutách jsme již prohrávali o dvě branky. Poté se do zápasu narychlo zapojila posila z mladší přípravky T.Hák, který doplnil hráče v poli na plný počet. Do závěru prvního poločasu již další branka nepadla, ačkoliv soupeř měl navrch a my jsme se převážně  pouze bránili. Obrana stála naše hráče viditelně hodně sil a jako trenér jsem očekával příděl gólů do naší branky po přestávce, až dojdou obráncům síly.

Druhý poločas jsme začali lépe, obrana se dařila a navíc jsme se dostali k několika protiútokům a rohovým kopům. Bohužel Klika z otočky v bezprostřední blízkosti nastřelil pouze brankaře a Hák ve dvou šancích také zklamal. Pak se vytáhl brankař Kratochvíl, který bravurně vyrazil konečky prstů na břevno téměř jistou gólovou střelu. Při dalším protiútoku byl náš útočník faulován a trestný kop zahrávaný Neuwirthem T. skončil těsně vedle branky. Poté měl zase šanci soupeř, ale v závaru před brankou se nejlépe zorientoval náš obránce a stačil míč odkopnout od branky. Chvíli před koncem zkusil po odraženém míči dalekonosnou střelu Cába, ale branku přestřelil. V úplném závěru si soupeř připsal další branku, když míč vyražený brankařem vrátil nabíhající útočník do sítě. Zápas tak pro nás vzhledem k rozložení sil a fotbalovosti soupeře  skončil poměrně příznivým výsledkem.

Všem hráčům děkuji za bojovný výkon a hru na hraně jejich možností. Při nemožnosti střídat všech "sedm statečných" (a samozřejmě T.Hák, pro kterého byly souboje se soupeři o tři roky staršími perným oříškem)  odehrálo celý zápas "na doraz" a ačkoliv si někteří z tohoto zápasu odnesli zdravotní šrámy, se ctí zápas dohráli. 

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Klika, Galajda - Kabeš, Hák.

Bechyně - Malšice  2 - 1  (1-1)

Svůj první jarní mistrovský zápas kadeti prohráli, když inkasovali branku dvě minuty před koncem zápasu.

Do Bechyně odjelo 7 hráčů kadetů (tj. v současné době všichni z kádru !!!) doplněných třemi hráči mladší přípravky. Soupeř měl početní převahu a starší hráče což se projevilo v konci zápasu. Bohužel s tak úzkým kádrem budeme těžko vzdorovat ostatních soupeřům.

První poločas začal náporem domácích, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Svůj tlak proměnili ve vedoucí branku, když se při rohovém kopu náš hráč na přední tyči před míčem sehnul a brankař si míč srazil do vlastní sítě. Bechyně pokračovala ve snaze navýšit své vedení, ale pět minut před poločasem udeřilo na druhé straně. Obránce domácích udělal chybu a Kabeš se nemýlil a vyrovnal. Tato branka naše hráče povzbudila a vyrovnali hru. Minutu před poločasem obešel Kabeš dva obránce, nahrál před branku, ale dobíhající Klika přestřelil ze dvou metrů zcela prázdnou branku.

Druhý poločas byl již vyrovnanější, do dvou šancí se dostal hráč mladší přípravky Kupka, ale neproměnil. Domácí měli poté ještě dvakrát štěstí, když jejich brankaři propadl míč, vždy jej však stačil zachytit před brankovou čarou. V polovině druhého poločasu byl ošetřován Galajda, který se sice na hřiště vrátil, ale již nemohl hrát naplno. A když ze zápasu odstoupil navíc pro zranění Kabeš, začalo být zle. Ač se náhradníci z mladší přípravky snažili, soupeř je silově přetlačoval a byl jasně rychlejší, čímž vytvořil tlak na obranu, které začaly docházet síly a domácí se začali dostávat do šancí. Sérii rohových kopů jsme ještě dokázali ubránit, ale dvě minuty před koncem při zbytečném vytažení propadl pravý obránce, na branku postupovali tři hráči soupeře na jednoho našeho a svou šanci dokázali využít.

Přesto musím kluky za bojovnost pochválit, všichni hráči kadetů hráli bez vystřídání naplno a s trochou štěstí mohli pomýšlet i na bod.

Sestava: Kratochvíl - Cába, Neuwirth M., Neuwirth T. - Galajda, Klika - Kabeš, Kupka, Čadek, Hák

Větrovy - Malšice  0 - 8

V přátelském zápase s týmem Větrov malšičtí kadeti jasně dominovali. Během celého zápasu nepustili soupeře do žádné šance a sami si s chutí zastříleli. Vedle vstřelených branek ještě nastřelili břevno a tyč.  Branky: 5x Šanda, Neuwirth T., Kabeš, Cába 

Soběslav - Malšice  4 - 0    

První venkovní přátelský zápas kadeti prohráli, ačkoliv byli soupeři vyrovnaným protivníkem. Zbytečně však inkasovali a sami se v koncovce nedokázali prosadit. Zápas se hrál "hokejově" 3 x 20 minut a ke konci již bylo vidět,že našim hráčům docházejí síly.

Plánované akce:

23.4. - Velikonoční turnaj, Běchovice (Praha)

z důvodu kolize termínu byl mistrovský zápas s týmem Veselí n.L. přesunut na 21.4. od 17,00 hod.!!!

16.6. - Lázeňský turnaj,  Bechyně

2.7.  - Memorial E.Vambery, turnaj Svratka

Chotoviny - Malšice 8 - 5

Zápas se hrál 3x20 min.. Skóre jednotlivých třetin:  3-1, 3-3,2-1

Kadeti odehráli proti velmi dobrému protivníkovi vyrovnanou partii a prohru si způsobili především neproměňovaním vlastních brankových příležitostí. Celý zápas se odehrál ve vysokém tempu a šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Soupeř byl v jejich proměňování důraznější a zaslouženě vyhrál. Přesto je výsledek zápasu pro naše mužstvo úspěchem.

V tomto zápase se do hry zapojili i dva "navrátilci" (Longin, Neuwirth M.), kteří dočasně přerušili činnost a vypadá to, že se v jarních bojích opět vrátí do sestavy malšického týmu. Hrál také "host" z FK Tábor Vácha.

Sestava: Kratochvíl - Cába, Neuwirth M., Neuwirth T., Vácha - Galajda, Kabeš, Klika, Longin, Šanda 

Úspěch kadetů v soběslavské hale

Dne 12.3. se v soběslavské hale uskutečnil turnaj kadetů, pořádaný OFS Tábor. Malšičtí kadeti potvrdili dobrou formu a i přes to, že  jim štěstí příliš nepřálo, dokázali vybojovat v konkurenci devíti celků celkově čtvrté místo, když celý turnaj odehráli prakticky v pěti když Neuwirth T., který patří ke stabilním oporám byl zraněn a ostatní hráči pouze ojediněle střídali. Nepochopitelné je jednání celku Veselí n.L., který poté, co ztratil možnost bojovat o medaile z turnaje odjel. V našem dresu se střelecky dařilo Klikovi, který vstřelil šest branek.

Sestava: Kratochvíl - Galajda, Cába - Klika, Kabeš, Neuwirth M., Pikal, Kupka O., Čadek M.

Malšice - Soběslav  1 - 1

Přes cekovou převahu během celého utkání získali kadeti pouze bod. Štěstěna příliš nepřála, třikrát nastřelili tyč, dvakrát brankař soupeře zachytil míč na brankové čáře (nebo již za čarou?) a soupeř vyrovnal z náhodné akce, téměř z "ničeho". Jediným naším střelcem byl Klika.

Malšice - Větrovy   0 - 2

Naše druhé utkání turnaje v konečném důsledku znamenalo, že jsme ztratili možnost bojovat o medaile. Od začátku bylo zřejmé, že zápas zřejmě rozhodne první vstřelený gól. To se bohužel podařilo soupeři pět minut před koncem a ve snaze rychle vyrovnat jsme pak inkasovali ještě jednou.

Malšice - Bechyně  2 - 1

S tradičním soupeřem jsme začali dobře, brzy se dostali Klikou do vedení. Čtyři minuty před koncem však soupeř vyrovnal a vypadalo to na remízu. Minutu před koncem však po rohu Klika svou druhou brankou rozhodl o naší výhře.

Malšice - Sokol S. Ústí   3 - 1

Podařilo se nám vstřelit první branku (Cába) a po chvíli zvýšit na 2-0 (Klika). Soupeři se chvilku před koncem sice podařilo snížit, ale konečné slovo měl opět náš Kabeš.

Malšice - Chotoviny 2 - 0

Největší "pecka" turnaje. Dokázali jsme poprvé v této věkové kategorii porazit zřejmě nejlepší mužstvo okresní soutěže. První branku vstřelil Klika volejem po výhozu brankaře. Druhá branka by mohla kandidovat na branku měsíce - Galajda napálil kousek od naší branky míč tak bravurně, že střela zapadla za vyběhnuvšího brankaře soupeře a byla z toho branka přes celé hřiště. Soupeř nás sice přehrával, ale Kratochvíla překonat nedokázal, neboť všichni hráči dřeli "až na krev" a do nebezpečných šancí ho moc nepouštěli.

Malšice - Lomnice  2 - 4

Soupeř byl techničtější a daleko rychlejší. Do vedení jsme sice šli my, když z dálky vypálil Cába, ale soupeř pak otočil skóre. Pikal sice ještě jednou srovnal skóre po důrazu u brankaře, ale soupeř dokázal ještě dvakrát udeři a oprávněně zvítězit.

Malšice - Spartak S.Ústí  0 - 1

V zápase, který již nemohl nic změnit na našem umístnění již došly hráčům síly. V průběhu celého zápasu jsme téměř neohrozili branku soupeře a po jedné z chyb inkasovali.

Přípravné zápasy:

Soběslav - Malšice   5 - 4

Nepřesvědčivý výkon kadetů znamenal těsnou porážku. Během celého zápasu se malšičtí hráči nedokázali vyrovnat s odskokem míčů a nedůsledná hra s absencí střelby nemohla vést k nějakému pěknému výsledku. Domácí se dostali rychle do vedení, naši hráči sice dokázali dvoubrankové manko srovnat, ale další chyby znamenaly opět vedení domácího týmu o dvě branky a toto vedení si již soupeř pohlídal.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth T., Cába - Klika, Kabeš, Pikal, Galajda

 

Malšice - FK Tábor "B"  5 - 7

Podobný výkon jako v zápase se Soběslaví znamenal opět prohru. Hostující hráči se dostali do vedení poměrně rychle a své vedení zvýšili na dvě branky. Malšičtí hráči sice dokázali vyrovnat na 3-3 a vzápětí šli do vedení, ale další tři branky soupeře za sebou již dorovnat nezvládli. 

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth T., Cába - Klika, Kabeš, Pikal, Šanda, Čadek, Galajda

Malšice - SK Kavas Větrovy  11 - 4

K dalšímu přípravnému zápasu si tentokrát kadeti pozvali svého rivala z Větrov do malšické tělocvičny. Zápas se odehrál na 3 x 20 minut a malšičtí v něm dokázali poměrně přesvědčivě vyhrát, i když tentokrát nepředvedli tak pěkný výkon jako proti Chotovinám. Na soupeři byla znatelná nerozehranost (byl to pro něj první přípravný zápas) a také nižší věkový průměr jeho hráčů. 

Přípravné zápasy proti Chotovinám

Kadeti se poprvé v novém roce v hale utkali se stejně starými soupeři. Sehráli dva zápasy s prvním týmem tabulky okresního přeborů kadetů, Chotovinami. Oba zápasy odehráli v pěkné chotovinské hale.

První zápas odehráli ve čtvrtek 13.1. a prohráli 2 - 10. Zápas se hrál 3 x 20 minut a malšickým osmi hráčům se vůbec nepovedl. Po vyrovnaných prvních minutách dostali rychlé tři branky a ve snaze něco s výsledkem udělat, kupili chybu za chybou a dostávali od velmi dobře hrajících domácích  další góly. V poslední třetině už navíc také docházely síly, neboť soupeř nasazoval ze své početné střídačky stále čerstvé protihráče.

O týden později, ve čtvrtek 20.1. podlehli stejnému soupeři opět vysokým rozdílem 1 - 10. Tentokrát ovšem předvedli v devíti proti početnému týmu domácích poměrně slušný výkon. V prvních deseti minutách domácí dostali pod tlak, ale nedokázali míč dopravit do sítě ani z těch nejvyloženějších šancí. Soupeř pak proměnil svou první větší šanci a během několika minut přidal další dva góly. Malšičtí hráči sice drželi po celý zápas se soupeřem celkem krok, ale střelecká nemohoucnost již snad nemohla být větší. Domáci předvedli větší důraz a přesnost  v zakončení a dostali skóre postupně až na potupnou "desítku".

Malšice - Spartak S. Ústí "B"  0 - 0  (0-0)

Se silným soupeřem, kterému patřila třetí příčka tabulky a měl dvojnásobný počet hráčů,  dokázali kadeti remizovat a "urvat" tak další velmi cenný bod. Fotbalovější a určitě lepší soupeř měl sice téměř celý zápas viditelnou převahu, ale jeho hráči se nedokázali dostat do vyložené šance.

Do prvního poločasu vstoupili hostující hráči náporem a snahou o rychlé vstřelení branky. Po celý poločas se hrálo především na naší polovině hřiště, ale střely soupeře buď dokázali obránci blokovat, směřovaly mimo branku, nebo je zneškodnil brankař Kratochvíl. Poločasový bezbrankový výsledek byl pro domácí perfektním výsledkem.

V druhém poločase pokračoval nápor hostů, ale se stejným výsledkem. Od 15. minuty druhého poločasu začali vystrkovat růžky i naši hráči a podnikli několik nebezpečných útoků. Při jednom z nich (cca 5 min. před koncem zápasu) přestřelil  Kabeš z dálky prázdnou branku. Se silami jsme vydrželi až do konce a oba týmy se tak nakonec rozešly smírně.

Velké uznání zaslouží Galajda, který do zápasu nastoupil se zhmožděným kotníkem a vydržel hrát celý zápas. Pochvalu zaslouží opět všichni hráči.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Cába - Galajda, Klika - Pikal, Kabeš, Kupka, Hák

Soběslav - Malšice  0 - 3   (0-2)

Na hřiště soupeře odjeli kadeti opět pouze se sedmi hráči a jednou výpomocí z mladší přípravky (O.Kupka), takže nebyl očekáván žádný zářivý výsledek. Kluci však postavili všechny předpoklady na hlavu a po výborném kolektivním výkonu svého soupeře, který nastoupil do utkání se 16 hráči na soupisce, porazili.

První poločas začal náporem soupeře, kterého však obránci do čisté šance v prvních deseti minutách nepustili. Pak přišla ojedinělá chyba v neobsazeném hráči před bránou, soupeř však nastřelil pouze břevno naší branky. Tato šance vyburcovala kluky k ještě lepšímu výkonu a začali se pouštět i do nebezpečných protiútoků. To vedlo k získání několika rohových kopů. Na první centr ještě Galajda těsně nedosáhl, po následném rohovém kopu jsme však již udeřili, když odražený míč nekompromisně uklidil pod břevno soupeřovy branky Klika. Soupeř však i nadále pokračoval ve svém tlaku, který však malšičtí hráči mařili pozornou obranou a obětavými zákroky. Z jednoho dalších protiútoků pak udeřili podruhé, výborný pas dostal Pikal a prostřelil brankaře. Po tomto gólu se již kluci do konce poločasu soustředili především na obranu a úsporu sil.

Druhý poločas se nesl v tónu snahy soupeře s výsledkem ještě něco udělat a naší snahy vydržet co nejdéle bez inkasované branky. Domáci bušili do naší obrany a my vyráželi ze zabezpečené obrany do protiútoků. V polovině druhého poločasu jsme pak udeřili potřetí, když další pas proměnil v gól svou slabší levou nohou opět Pikal. Vedení nabudilo kluky takovým způsobem, že až do konce zápasu na nich nebyl vidět úbytek sil. Se silným soupeřem stačili běhat až dokonce zápasu a zajišťovat se v obraně. A jelikož protivník až dokonce zápasu nedokázal vyzrát na obránce, odvezli jsme si překvapivě všechny body. Výborně zachytal i brankář Kratochvíl, který v druhém poločase zneškodnil tři velmi nebezpečné střely ze střední vzdálenosti a odměnou mu byla první vychytaná nula sezóny. 

Tentokrát nejde pochválit pouze nějakého jednotlivce, všichni hráči odehráli zápas s bojovností a srdíčkem a pochvalu za předvedený výkon si zaslouží všichni.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Klika, Galajda - Pikal, Kupka

Malšice - Chotoviny   0 - 6  (0-2)

Do souboje s prvním celkem tabulky šli kadeti pouze se 7 hráči, doplněnými O.Kupkou z mladší přípravky, kteří díky tomu, že nebyli další hráči na střídání museli odehrát celý zápas bez střídání. Opět se projevil úzký kádr hráčů, v případě nemoci není hráče kým nahradit a hráči mladší přípravky, kteří jsou o 3 roky mladší nemohou přes veškerou snahu být rovnocennou náhradou.

Souboj jsme začali dobře, velmi silný soupeř se na účinný dostřel sice dostával, ale jeho střely stačili obránci blokovat. Do vedení se dostal soupeř ve 12.minutě, když po rohovém kopu vrátil odražený míč do sítě zblízka nedůsledně pokrytý hráč. Do poločasu jsme pak inkasovali ještě jednou, ale ostatní útoky stačili zastavit. Poločasový výsledek byl vzhledem k síle protivníka dobrý.

Druhý poločas však začal dvěma poměrně rychlými brankami, když jsme začali trošku v útlumu. Poté se ale kluci opět vzpamatovali a další minuty zase podali soustředěný výkon, především v obranné fázi. Dopředu jsme toho moc nepředvedli, soupeřovu bránu nejvíce ohrozil Pikal, který vypíchl malou domů, než však stačil vystřelit, vracející se obránce svou chybu napravil a jeho střelu skluzem zablokoval. Od poloviny druhého poločasu již klukům viditelně začaly docházet síly a tak si kalich hořkosti vypili do dna, když soupeřovu střelu z úhlu tečoval do vlastní branky Klika a další střelu nezkrotil na hrudníku brankař Kratochvíl a hodil si míč taktéž do vlastní branky. Až do konce však bojovali a dávali do hry srdíčka, za což je musím hodně pochválit.

Nejlepšími hráči byli tentokrát Klika a Cába.

Sestava: Kratochvíl - Cába, Neuwirth T., Neuwirth M. - Klika, Galajda - Kupka, Pikal

Dražice - Malšice   6 - 0  (4-0)

Se soupeřem, který byl hratelný, kadeti prohráli po velmi slabém výkonu vysokým rozdílem. Pod vysoké skóre se podepsal i katastrofický výkon našeho brankaře, na jehož vrub jde většina branek.

Jediní hráči, kteří tentokrát zaslouží pochvalu byly posily z mladší přípravky.

Sestava:  Kratochvíl - Neuwirth T., Neuwirth M., Cába - Klika, Galajda - Pikal, Kabeš, Kupka, Hák

Malšice - Větrovy   2 - 1  (1-0)

První sezónní vítězství si kadeti připsali proti mužstvu, jehož hráči byli převážně mladší. Stínem zápasu byly protesty hostů, jimž se příliš nelíbil výkon rozhodčího. Klukům musím poděkovat za bojovnost, kromě útočníka Pikala odehráli všichni hráči zápas bez střídání.

V první polovině zápasu byli naši hráči jasně lepší, ale prosadil se pouze Kabeš po dobře zahraném rohovém kopu. Jinak jsme soupeřovu bránu příliš neohrozili, neboť většina našich střel šla mimo branku.

V druhé polovině se hosté zlepšili, přesto po dalším rohovém kopu zvýšil na rozdí dvou branek Klika. Ke konci zápasu začaly našim hráčům docházet síly a soupeř se začal dostávat do šancí. Jednu z nich proměnil po zaváhání našich dvou obránců Jošt. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale už jim chyběl čas.

 Sestava: Kratochvíl - Neuwirth M., Neuwirth T., Cába - Galajda, Klika - Pikal, Kabeš, Hák, Čadek

FK Tábor "B" - Malšice   8 - 1  (2-1)

Debakl si přivezli kadeti ze hřiště FK Tábor "B", když na střídáiní měli (zřejmě již na zbytek sezóny) pouze hráče mladší přípravky.

Se soupeřem dokázali držet krok pouze v prvním poločasu, kdy na vedoucí branku odpověděl gólem Kabeš. Soupeř však ještě před přestávkou opět odskočil na rozdíl jednoho gólu. 

V druhém poločase už fotbalovější a rychlejší soupeř proměnil hru ve svou exhibici a v klidu zvyšoval své vedení až na "debakl" našich hráčů. V naší hře vůbec neexistovala záloha, která by pomohla jak útoku, tak obraně a ke konci již docházeli síly.

Sestava: Kratochvíl - Neuwirth T., Neuwirth M., Cába - Galajda, Kabeš, Klilka - Pikal, Hák, Kupka

Malšice - Sokol S.Ústí    1 - 3  (1-1)

Pouze se sedmi hráči kadetů, kteří byli doplněni dvěma hráči mladší přípravky jsme podlehli soupeři, který byl důraznější při proměňování šancí a měl dostatek hráčů na střídání.

První poločas byl vyrovnaný, soupeř měl však více šancí, které až na jednu chytil výbornými zákroky brankář Kratochvíl. V poslední minutě poločasu Neuwirth T. proměnil pokutový kop nařízený za faul na Kabeše a vyrovnal.

V druhém poločase již soupeř neměl tolik šancí, ale po zaváhání našeho brankaře se dostal opět do vedení, které potvrdil po nedorozumění v obraně další brankou. Na tyto góly jsme již odpověď nenašli, ke konci zápasu navíc začala být na malšických hráčích znát únava.

Klukům je však třeba poděkovat za bojovnost se kterou zápas hráli. Velmi dobře také zahráli oba hráči "vypůjčení" z mladší přípravky Hák a Kupka. Bohužel s malou základnou hráčů nejsme schopni konkurovat oddílům s 15-20 hráči.

 

Veselí n.L. - Malšice  3 - 0  (1-0)

Kadeti sice odehráli zápas s bojovností, ale na body to tentokrát nestačilo. Soupeř byl rychlejší a také početnější, což se projevilo hlavně ke konci zápasu. My jsme odjeli k zápasu s devíti hráči starší přípravky + dva hráči mladší přípravky Čadek a Kupka. Soupeř v průběhu zápasu pravidelně střídal celé sedmičky hráčů mimo brankaře.

V prvním poločase jsme se soupeřem drželi krok, inkasovali pouze jediný gól a vytvořili si i dvě šance na vyrovnání. Po přestávce jsme brzo dostali další branku, soupeř nás však nějak výrazněji nepřehrával. Bohužel jsme se už nedostávali k šancím. Pět vteřin před koncem zápasu pak po rohovém kopu soupeř uzavřel skóre.

Klukům se toho moc vytýkat nedá, tentokrát jsme zkrátka na soupeře neměli.

Sestava: Neuwirth M. - Neuwirth T., Cába, Kabeš - Longin, Galajda - Pikal, Kratochvíl, Klika, Kupka, Čadek.

Malšice - Bechyně   1 - 1  (0-1)

V prvním mistrovském zápase sezóny si kadeti připsali jeden bod za remízu, když doplatili na špatně odehraný první poločas a neproměňování šancí v poločase druhém.

První poločas začali kadeti lépe než protivník a v prvních pěti minutách jej přehrávali pestkou kombinační hrou. Poté však přenechali iniciativu protivníkovi a nechali se zatlačit před svou branku. v polovině poločasu pak hosté šli do vedení, když neobsazený hráč dva metry před brankou prostřelil našeho brankaře. Poté měli hosté ještě další dvě šance, které však minuly naší branku. My jsme se do žádné významnější šance nedostali.

Druhý poločas již jsme odehráli lépe, začali soupeře přehrávat a brzy se dočkali vyrovnání, když Pikal protlačil míč do sítě. Po vstřelené brance se naši hráči vybudili k výbornému výkonu, protivníka téměř nepouštěli před naší branku a vytvářeli si další šance. V těch však Pikal, Kabeš i Galajda již neskórovali a tak si obě mužstva připsala po bodu za remízu.

Sestava: Neuwirth M. - Cába, Neuwirth T., Kabeš - Galajda, Longin, Klika - Pikal, Kratochvíl

Malšice - Větrovy    2 - 1  (1-1)

V generálce na mistrovskou soutěž kadeti po zlepšeném výkonu přehráli ve vyrovnaném zápase Větrovy.

V prvním poločase sice jako první udeřili hosté, když drobné zaváhání obrany a brankaře využil Jošt a dostal hosty do vedení. Ještě před přestávkou však Šanda vyrovnal. Mimo gól měli malšičtí ještě dvě šance, které však pěknými zákroky zlikvidoval brankař soupeře.

V druhé polovině protlačil do sítě míč opět Šanda. A jelikož malšická obrana s brankařem  již chybu neudělali, skončil zápas nejtěsnějším vítězstvím Malšic.

Za předvedenou výkon zaslouží pochvalu především Cába, který dokázal ubránit nejbezpečnějšího hráče soupeře a stoper Neuwirth T. Do hry zasáhli opět hráči mladší přípravky Hák, Kupka a Čadek a nevedli si vůbec špatně, přestože tentokrát nedostali na hřišti tolik herního času.

Sestava: Neuwirth M. - Cába, Neuwirth T., Drtina - Longin, Galajda, Hák - Pikal, Šanda, Kabeš, Kratochvíl,  Kupka, Čadek

Malšice - FK Tábor "B"     2 - 2   (2-1)

V prvním přípravném zápase měli kadeti po celý zápas nad mladším soupeřem převahu, kterou však nedokázali patřičně vyjádřit góly. V brance se poprvé v malšickém dresu objevil Neuwirth M.(pro zranění ruky nemohl do branky nastoupit Kratochvíl), který v několika šancích své spoluhráče podržel. Bohužel spoluhráči mu nepomohli při dvou dorážkách soupeře. Do zápasu prostřídávali i hráči mladší přípravky Kupka a Hák. S předvedenou hrou našich hráčů nemůže být trenér spokojen, podobný výkon na většinu soupeřů v soutěži stačit nebude.

První malšickou branku vstřelil přímo z rohového kopu Neuwirth T., druhou pak po pěkném individuálním uvolnění Pikal. 

Sestava: Neuwirth M., Cába, Neuwirth T., Drtina, Kupka - Longin, Hák, Galajda - Pikal, Kratochvíl, Kabeš, Šanda

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.