Letní soustředění mládeže 2017

03.08.2017 20:32

Fotky ze soustředění na    https://marbl.rajce.idnes.cz/Soustredeni_TJ_Malsice_2017/   


Letní soustředění je za námi. Vše proběhlo dle plánů, počasí nám vyšlo a kluci si ho snad užili tak moc, jako my trénéři. Všem dětem děkujeme za přístup, jakým k trénování a celému pobytu přistoupili. Soustředění se zúčastnilo zhruba třicet hráčů všech mládežnických kategorií. Během soustředění nešlo ke zranění či nějaké nepříjemnosti. Že se kluci měli mezi sebou občas nějaký ten spor, k tomu asi v tak velkém počtu účastníků občas dojde, ale vše se vždy nakonec vyřešilo domluvou a trenéři nemuseli přistupovat k nějakým radikálnějším řešením. Poděkování zaslouží i kolektiv kuchařek tábora, všem chutnalo a určitě nikdo nestrádal hlady. 

Jelikož se všem zúčastněným soustředění dle jejich vyjádření líbilo, budeme se snažit za rok uspořádat další.


Neděle 6.8.

Než jsme se nadáli, je naše týdenní soustředění u konce. Ráno již proběhlo bez budíčku a rozcvičky. K snídani byla vánočka s čajem a po ní už se začali všichni balit a připravovat se na odjezd. Po deváté hodině začali přijíždět rodiče a postupně si rozebrali svá dítka. Jako poslední opustili místo soustředění trenéři a rozvozem kol po jednotlivých obcích definitivně letní soustředění mládeže skončilo.


Sobota 5.8.

Ráno se klukům vstávat moc nechtělo, takže se rozvička trošku zpozdila. K snídani jsme měli chléb s pomazánkou a čaj. Dopoledne všichni kluci zaběhli Cooperův test a zbytek dopoledne probíhal ve znamení dohrání dlouhodobé soutěže smišených družstev. K obědu jsme měli polévku, kuře s brambory a okurkový salát. Po obědě měli kluci volno a po svačině jsme odjeli se koupat do Roudné. I poslední cesta a koupání proběhlo bez problémů a bez větších nehod. Po příjezdu do tábora měli kluci k večeři rizoto. Během večera kluci zase v různých partičkách provozovali různé sporty a kromě toho také proběhlo vyhodnocení dlouhodobých soutěží a kluci dostali různé odměny. Večerka je plánována na 22 hod. a vzhledem k horkému dnešnímu počasí a množství sportu bude snad také bez problémů.


Pátek 4.8.

Díky pozdní večerce a dešti jsme nechali ráno kluky spát déle a budíček byl až v 8,15 hod. Po úklidu a hygieně následovala snídaně (chleba s paštikou a čaj) a poté bodování pořádku. Celé dopoledne lehce pršelo, přesto se nám podařilo odehrát několik soutěží družstev. K obědu bylo vepřové na paprice s těstovinami. Po obědě hráli kluci celé odpoledne různé hry, později sledovali televizi. K večeři jsme měli čočku s vařeným vejcem. Celý průběh dne kluky tak unavil, že někteří si šli lehnout už před večerkou.

 

Čtvrtek 3.8.

Po budíčku v 7,45 hod., rozcvičce a bodování pořádku jsme k snídani tentokrát dostali rohlík s máslem a marmeládou a čaj. Dnešní den jsme klukům naordinovali jako odpočinkový, na klukách je vidět znatelná únava a tak jim chceme dát trochu oddechnout. Místo tréninku jsme se proto věnovali odehrání zápasů ve fotbale a přehazované dlouhodobé soutěže smíšených družstev. K vidění byly krásné, vyrovnané a napínavé zápasy. K obědu jsme měli polévku a bramborové nočky se špenátem a vepřovým masem. Opět se vracely pouze prázdné talíře a kluci si chodili i přidat. Po obědě si kluci odhlasovali, že se odpoledne pojedeme koupat do Roudné. Odpolední odjezd na pískovnu se trochu zdržel, neboť jsme čekali, zda nám naše úmysly nepřekazí déšť. Nakonec jsme směr Roudná odjeli a došlo i na koupání. Po návratu byla k večeři krupicová kaše. Překvapením večera byla pro kluky uspořádaná "bojovka". Po setmění se na vyznačenou stezku odvahy po dvojcích vydali všichni účastníci soustředění. Všichni prošli celou trasu, na které je čekala úskočná a zákeřná "strašidla", která ze tmy na kluky vyskakovala z temných zákoutí. Po návratu si všichni odvážní účastníci jako odměnu mohli opéci špekáčky. Večerka byla pochopitelně posunuta a tak spát šli kluci zhruba o půlnoci.

Středa 2.8.

Ranní budíček v 7,45 hod. a následovala opět rozcvička. Po ní byl ranní úklid, bodování pořádku a následovala snídaně (chleba s pomazánkou, nebo máslem, čas).  V dopolední tréninkové jednotce si mladší přípravka zaběhla 12 min. běžecký test, kadeti se věnovali nácviku útočných akcí a poté cvičeni na "rychlé nohy". Třetí tréninková skupina byla na výběhu v okolí tábora a poté si zahrála fotbálek. K obědu jsme tentokrát měli hrachovou polévku a sekanou s bramborovou kaší. Po poledním klidu následoval začátek soutěží skupin (všichni účastnící jsou rozděleni do čtyř smíšených družstev, páté družstvo tvoří trenéři a přítomní tatínci), odpolední trénink  byl pro nadměrné horko zrušen. Jako první soutěž byl na řadě slalom s míčem. Po této soutěži jsme měli odpolední svačinu a pak opět vyrazili na kolech do Roudné se koupat. Po návratu nás čekala večeře (rýže s omáčkou), která opět klukům chutnala, takže vraceli prázdné talíře. Večerní volno strávili kluci především u televize, neboť je na nich již patrná únava a do sportování se jim příliš nechtělo. Překvapením byla druhá pozdnější večeře, kdy kluci dostali hamburgery. Jelikož jsme tu měli jedny hráčské narozeniny, byl jako zákusek klukům ještě servírován dort. Večerka opět proběhla bez problémů.

 

Úterý 1.8.

Vstávat se klukům příliš nechtělo, ale nakonec na rozcvičce byli všichni. Po snídani (rohlík s máslem či pomazánkou, čaj) proběhlo opět bodování pořádku a po chvilce klidu následoval dopolední trénink. Mladší přípravka se věnovala na hřišti nácviku střelby a nahrávek, obě starší tréninková družstva měla na programu výběh do okolí a sprinty. Trénink byl trochu zkrácen, neboť brzy bylo velké horko a zátěž by byla extrémní. Odpolední trénink byl proto zrušen a po obědě (polévka a rajská s knedlíky) a chvilce klidu jsme se rovnou jeli koupat na pískovnu do Roudné.  Zde jsme strávili odpoledne. Vrátili jsme se až navečeři (zapečené těstoviny a červená řepa). Klukům i přes velké vedro chutná, jak oběd, tak večeři snědli beze zbytků a byli si i přidávat. Po večeři následovalo osobní volno, kluci hráli přehazovanou, pinčes a tenis, případně sledovali televizi.  Večerka v deset hodin byla opět bez problémů.

 

Pondělí 31.7.

Ráno kluci překvapili brzkým vstáváním,když se někteří z chatek začali trousit již v půl šesté. Klasický budíček v 7,45 tak všechny již zastihl venku, neboť se navzájem vzbudili. Po nezbytné rozcvičce následovala snídaně, ke které byl rohlík s máslem či pomazánkou a čaj. Dopolední trénink proběhl bez problémů, všechny tréninkové skupiny splnily naplánované úkoly. Po chvilce klidu následoval oběd, ke kterému jsme měli polévku a buchtičky se šódó. Po odpoledním klidu následoval odpolední trénink, který byl přizpůsoben tropickému počasí a byl zkrácen. Ihned po odpolední svačině jsme se na kolech vydali na pískovnu v Roudné, kde se kluci vykoupali. Po návratu nás čekala večeře, vepřové na kmíně s těstovinami. Klukům asi cestou na kole vytrávilo, neboť všichni své porce beze zbytku snědli a někteří si byli i dvakrát přidat. Večer byla poté ještě druhá večeře, kdy kluci dostali hot dogy. Večerka byla tentokrát již bez problémů, horko a fyzická zátěž udělala svoje a po desáté hodině všichni v chatkách spali.

 

Neděle 30.7.

V dopoledních hodinách proběhl svoz kol a nakládka tréninkového náčiní. Od 14 hodin se v místě soustředění začali sjíždět jeho účastníci. Všichni dorazili v pořádku a po přivítání, vyřešení organizačních věcí a ubytování měli kluci do večera volno, které strávili provozováním různých sportů. 

K večeři jsme měli špagety. Po večeři někteří kluci ještě sportovali, většina z nich však koukala na televizi. Večerka byla ve 22 hod., ale klukům se moc jít spát nechtělo a trochu lumpačili.

 

 

V termínu 30.7.- 6.8. probíhá opět letní soustředění mládežnických týmů TJ Malšice, po roce opět v  areálu tábora Palcát v Plané nad Lužnicí.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.