Muži "A" 13.kolo I.A třída (předehrávané)

Malšice - Calofrig Borovany „A“ 2 : 1 (0:0)

Branky : Chvosta, Krám – Klimeš
ŽK : 1 : 1
Sestava : J.Brejžek – N.Bujnovský, S.Linhart, M.Džuba, V.Pileček – A.Pilát, B.Němec, R.Klimeš,
M.Račák – P.Pilát (70‘L.Winkler), K.Kubíček

Po propadáku s „Lokotkou“ jsme se chtěli prezentovat zlepšeným výkonem a výsledkem, což se nám podařilo jen částečně. Přestože jsme byli v utkání lepším týmem, opět jsme nebodovali – neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali a hlavně pak doplatili na individuální chyby v obrané fázi. Náš soupeř byl snaživý, běhavý, přesto byl k poražení. Škoda celkem početných rohových kopů a ss, které jsme nevyužili, šance byly, neboť domácí hráči nebyli příliš vysocí.
Zápas jsme začali aktivně a měli také v 5‘ první ss po faulu na K.Kubíčka, ale nic z toho nebylo. O minutu později přišla první naše šance – do centrovaného míče P.Piláta se položil M.Račák a jeho střelu „z první“ srazila obrana na roh, který jsme nevyužili. Domácí měli možnost také ze ss v 10‘ po faulu M.Džuby, ale jejich střela šla do zdi a dorážku J.Brejžek chytil, stejně jako v 18‘. Mezitím brankář soupeře musel vyrážet na roh střelu K.Kubíčka. V 25‘ pak měl možnost domácí tým ze ss opět po faulu M.Džuby a dalekonosnou tvrdou střelu musel vyrážet náš gólman na roh. To bylo v první půli od našich hostitelů vše. Naopak naši ve 30‘ zahrozili – centr A.Piláta poslal blokovaný V.Pileček hlavou mimo, ve 32‘ po akci A. a P.Piláta byla střela M.Račáka sražena na roh, v 35‘ centr M.Račáka tečoval V.Pileček a K.Kubíček střílel vedle branky – v 36‘ špatný odkop domácí obrany zachytil V.Pileček, posunul na K.Kubíčka, který přihrál před vápno do šance A.Pilátovi – jeho pěknou střelu sráží domácí gólman, ještě v 37‘ se protáhl mezi obránci K.Kubíček, ale také bez efektu.
Ve druhém poločase jsme v 49‘ dostali branku, když se domácí Chvosta po rohu a skrumáži před brankou nejlépe zorientoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Naši hráči se snažili vyrovnat skóre – v 53‘ střelu A.Piláta opět brankář vyráží na roh, v 56‘ akce s přihrávkou na pronikajícího M.Račáka skončila faulem a ss jsme nevyužili, stejně jako v 58‘ centr K.Kubíčka před branku po slibné akci. V 69‘ zahrozili domácí – M.Džuba podcenil dlouhé autové vhazování a měl co dělat, aby šanci soupeře překazil. Ti měli další šanci v 73‘ ale hlavičkovali nad naši branku V 74‘ vybojoval míč u postraní čáry střídající L.Winkler, přesně přihrál na R.Klimeše a ten srovnal skóre. O dvě minuty později jsme předvedli pěknou akci – K.Kubíček přihrál L.Winklerovi , ten poslal míč volnému M.Račákovi, který přehodil domácího brankáře, bohužel vracející se obránci stačili nebezpečí odvrátit a vyhlavičkovat míč z prázdné branky. V 79‘ přihrál V.Pileček K.Kubíčkovi, jeho sražena opět na roh, stejně jako dlouhý centr S.Linharta o minutu později. V 81‘ jsme dostali druhý gól – po rychlém brejku a chybě naší obrany běžel domácí hráč sám na J.Brejžka a nedal mu šanci – 2:1. Otevřeli jsme obranu ve snaze vyrovnat – po faulu na R.Klimeše a dorážce opět vynikl domácí brankář. V 85‘ opět po dlouhém autu měl soupeř šanci, ale M.Džuba svou chybu vzápětí napravil. V 86‘ jsme měli poslední šanci po rychlém protiútoku M.Račáka a rohu, po kterém hlavičkoval V.Pileček nad. A to bylo vše.
Herně se lepšíme, hráči bojují, ale tentokrát jsme potřebovali také trochu štěstí a více rozhodnosti před brankami, aby byl výsledek jiný.