09. kolo Malšice - Hrdějovice

25.10.2010 14:42

Malšice si letos jako první mohou připsat hrdějovický skalp

Co se nepovedlo budějovickým týmům z prvních míst tabulky, to dokázali hráči Malšic. Jako první letos porazili hrdějovické áčko. K překvapivému výsledku nepotřebovali ani nijak kvalitní a oslnivou hru. My jsme si jako favorit jeli pro tři body a tak porážka byla velikým zklamáním.

Od prvních minut bylo vidět, kdo bude udávat tempo zápasu. Na Malšické jsme vlétli a dobrým pohybem i přihrávkami jsme je hlavně kombinací po zemi přehrávali. Od začátku jsme domácí zatlačili na jejich polovinu a jen zporadicky je pouštěli na dostřel naší brány. Z tlaku jsme si vytvořili i několik velice slibných šancí. Místo slibných by se hodilo stoprocentních. Ale! Hlavně Strnad zahodil v tomto zápase ty největší a několikrát chybělo jen pár centimetrů, aby rozvlnil síť. Jenže domácím se taktika ala Skotsko vyplácela. Poprvé se domácí dostali hloubeji na polovinu až v 16. minutě a hned z toho byla branka. Hosté rychlým přechodem rozhodili naši obranu (přispělo i podklouznutí stopera Kudrleho) a střelou z 18 metrů poslali svůj tým do vedení 1:0.

Touto brankou ještě zesílil náš tlak a houževnatě jsme se rvali za vyrovnáním. Ve 28. minutě byl faulovaný Tomka a sám si trestný kop i zahrál. Nádherně kroutil balón přes zeď svojí silnější levou nohou. Jenže štěstí jsme s sebou asi nepřivezli a tak míč skončil jen na horní tyči. Hned v zápětí se hosté dostali podruhé k naší brance. Domácí útočník před vápnem zakopl o svou vlastní nohu, když se mu míč zamotal pod nohy. Rozhodčí ale odpískal faul přímo z hranice šestnáctky. Lehkým obloučkem přes zeď, na který Spěvák neměl šanci dosáhnout, se dostali malšičtí do dvoubrankového vedení 2:0. V poslední patnáctiminutovce ještě střílel nebezpečně Sloup. To bylo z naší strany vše a šlo se do kabin.

O přestávce trenér neměl ani důvod zvýšit hlas. Předváděná hra byla dobrá a tak jediné co mrzelo byly neproměněné šance. Nebylo nač čekat a tak trenér přeskupil řady, stáhl hru jen na tři obránce a Kochlofla vytáhnul do středu zálohy. Druhá půle tedy přinesla naprosto drtivou převahu Hrdějovic. Domácí byli zalezlí na vlastní polovině a jen bezhlavě odkopávali míče na naší polovinu. My jsme si vypracovali opět několik šancí, jenže ani jedna neskončila brankou. Největší zahodil opět Strand, který sám před brankářem nedokázal úspěšně zakončit. Abychom si však vypili kalich hořkosti do syta, udeřili domácí a rozhodčí ještě jednou. Z jediného brejku za poločas byla penalta, když domácí útočník šikovně zakopl o Spěváka. Ačkoliv hlavní rozhodčí nechtěl v první chvíli penaltu písknout, pomezní mu rád napověděl. Penaltu domácí hráč bez problémů proměnil 3:0. Na našem výkonu bylo sympatické, že jsme bušili i za tohoto téměř rozhodnutého stavu. A dočkali jsme se alespoň jedné branky. Kudrle centroval z pravé strany, na zadní tyči vrátil míč před bránu Bohatý a Strand neměl problém míč doklepnout do odkryté klece 3:1. Víc jsme toho bohužel nestihli.

Ačkoliv Malšice byli letos zatím asi nejhorším týmem, se kterým jsme se setkali, nedokázali jsme prorazit jejich obranný val. Opět se potvrdilo, že proti týmům, které nechtějí moc hrát fotbal, hrát neumíme. Reputaci si budeme chtít napravit doma s Bavorovicemi.

Sestava: Spěvák - Kotlas, Kudrle, Kochlofl, Dolejšek - Strand, Sloup, Jordán, Sládek - Tomka, Bárta

Kotli 14.10.2010