Soustředění mládeže TJ Malšice 2020

27.07.2020 10:29

Rok se s rokem sešel a v tradičním termínu se pořádá opět soustředění mládeže TJ Malšice. Po třech letech se koná opět v prostorách letního tábora Palcát v Plané nad Lužnicí. 

Neděle 26.7.

Po 17. hodině jsme se sešli před táborem. Z důvodu hygienických opatření nebyli do prostor tábora vpuštěni rodiče, dovnitř směly pouze děti. Po krátkém projevu vedoucího tábora a trenérů (účastníci dostali organizační pokyny), se všichni ubytovali v chatkách. Až do večera měli kluci (a jedna dívka) volno, které věnovali fotbalu na hřišti. Odpolední bouřka je sice na chvíli zahnala do chatek, ale po jejím skončení ve sportování pokračovali. 
K večeři jsme měli špagety. Večer se klukům do postele moc nechtělo, ale kolem půlnoci už jich spala většina. 

Pondělí 27.7.

Ranní budíček zastihnul již některé kluky vzhůru, pouze těm, kteří dlouho ponocovali se moc vstávat nechtělo. Po ranní rozcvičce následovala snídaně - rohlík s máslem a marmeládou s čajem. Po snídani provedli kluci hygienu, uklidilil si chatky před bodováním pořádku a připravovali se na první trénink. První trénink proběhl v pořádku, kluci byli rozděleni na dvě skuiny a vydali se na výběh do okolí tábora. V rámci tréninku byly naplánovány i sprinty do kopců. K obědu jsme měli zeleninovou polévku a  španělského ptáčka s knedlíkem. Odpolední trénink byl zaměřen na práci s míčem. Po svačině (chléb s máslem) jsme rozdělili kluky do týmů, které mezi sebou budou bojovat v průběhu celého soustředění v různých soutěžích. K večeři jsme měli srbské rizoto a i po večeři kluci strávili čas na hřišti, nebo sledovali v televizi Rafťáky. Večerka byla bez problémů a po desáté hodině již všichni kluci spali. 

Úterý 28.7.

Ranní budíček proběhl bez problémů, po rozcvičce následovala snídaně (chleba s paštikou). Dopolední trénink byl věnovaný fotbalu mezi určenými týmy. Oběd se skládal z bramborové polévky a karbanátku s bramborem. Z důvodu velkého vedra je odpolení trénink zrušen a s klukama se pojedeme koupat na pískovnu do Roudné. Cesta do Roudné i zpět proběhla bez problémů, kluci se koupáním zchladili a projeli se na kolech. Vrátit jsme se stačili těsně před začátkem bouřky a protože hřiště bylo po dešti kluzké,  tak po večeři už kluci zůstali buď v chatkách, nebo se dívali na televizi. K večeři jsme měli kuře na paprice s těstovinami. Usínání bylo bezproblémové, po večerce zalehli všichni do pelechů.

Středa 29.7.

Ráno jsme se probudili do slunečného dne. Po rozcvičce a snídani (rohlík se sýrem), proběhlo tradiční bodování pořádku a kluci se začali chystat na dopolední trénink. Dopolední trénink byl věnován soutěžím týmů. K obědu jsme měli moravského vrabce s knedlíkem a zelím. Po poledním odpočinku jsme vyrazili pěšky do Plané n.L., dali si tu zmrzlinu a vrátili se zpět do tábora. Zbytek odpoledne ses kluci věnovali různým sportům a trenéři nohejbalu. Krupicová kaše k večeři klukům chutnala a mnozí si šli i přidat.

Čtvrtek 30.7.

Opět to bylo klasické ráno - budíček, rozcvička a snídaně (chléb s rybí pomazánkou). Dopolední trénink byl u starších věnován sprintům s míčem i  bez a u mladších práci s míčem a střelbou na přesnost. K obědu jsme měli měli vývar a svíčkovou s knedlíkem. Po krátkém poledním klidu se týmy utkaly mezi sebou ve fotbalovém biatlonu. Po skončení soutěže jsme se na kolech opět vydali do Roudné se schladit. Na zpáteční cestě měli naši fotbaloví benjamínci první kolový karambol, ale všichni z něj vyšli pouze s drobnými odřeninami. Po návratu a večeři (buřtguláš) se trenéři utkali v nohejbale. Po jejich zápase se mezi sebou poměřovali kluci, došlo i na tenis. Kluci už jsou unavení, takže po vyhlášení večerky byl absolutní klid. 

Pátek 31.7.

Po budíčku, rozcvičce a snídani (rohlík se šunkovou pěnou s čajem) bylo provedeno bodování pořádku. Kluci se pak začali připravovat na dopolední trénink. Součástí tréninku byl Cooperův test - běh na co největší vzdálenost za 12 minut, který jsme zařadili ihned na začátek, dokud byl aspoň částený chládek. Po testu kluci v týmech odehráli vzájemné nohejbalové zápasy. K obědu jsme měli gulášovou polévku a buchtičky se šódó. Po poledním klidu bude navazovat odpolední trénink věnovaný soutěžím a odpoledne jsme se jeli koupat do Roudné. Po příjezdu následovala večeře (drůbeží sekaná s bramborama). Po večeři kluci měli chvilku na sportování a protože se jednalo o poslední noc v táboře, byl pro kluky připraven speciální program. Na rožni se grilovala kuřata, místo tradiční "bojovky" byla tentokrát připravena soutěž. Kluci na základě mapy, kterou si museli jako puzzle složit, hledali očíslované papírky a poté bonusové papírky. Po ukončení soutěže se všichni vrhli na grilovaná kuřata a po trošku posunuté večerce šli spát. Po jejich usnutí následovala "kanadská noc". 

Sobota 1.8.

Než jsme se nadáli, je tu poslední den pobytu. Ráno se kluci probudili do krásného slunečného rána s "kosmetickými úpravami" svých obličejů a těl. Po snídani, ke které jsme měli vánočku s kakaem (nebo čajem) a bodování pořádku se kluci připravovali na fotbalový biatlon, který měli v rámci tréninkové jednotky. Po zaběhnutém biatlonu, který si někteří kluci dobrovolně zopakovali (někteří i vícekrát). Poté kluci hráli ve stínu pinčes a po něm jsme již šli na oběd. K obědu byl kuřecí řízek s bramborovou kaší. Po obědě již začalo postupné balení a uklízení areálu a chatek. Na třetí hodinu bylo plánováno vyhlášení soutěží a předávání odměn. Po vyhlášení proběhla kontrola chatek, ještě byla poslední možnost si zasportovat v areálu a v 17 hodin jsme se všichni rozjeli do svých domovů. 

Tak a je konec. Za celý tým, který soustředění připravi,l děkuji všem zúčastněným klukům za jejich přístup k celému pobytu na soustředění. Nemuseli jsme řešit žádné problémy, kluci poslouchali a sami se k sobě chovali opravdu super. Snad jsme zase podpořili jejich chuť k fotbalu a týmovost. Speciální dík věnuji třem nejstarším klukům, kteří nám po celou dobu soustředění opravdu hodně pomáhali. Díky viru Covid byl pobyt trochu sešněrován pravidly a museli jsme se jim trochu přizpůsobit, ale vším jsme snad prošli bez ztráty kytičky. Takže ještě jednou díky a snad se za rok zase sejdeme na dalším soustředění. 

Fotky ze soustředění na: https://marbl.rajce.idnes.cz/Soustredeni_TJ_Malsice_2020/

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.