Soustředění mládeže léto 2018

29.07.2018 13:20

Přišel přelom července a srpna a s ním i termín tradičního letního soustředění mládeže TJ Malšice. Tentokrát se místem soustředění stalo rekreační středisko Stavorek u řeky Lužnice. ¨

Fotografie ze soustředění na stránkách:  https://marbl.rajce.idnes.cz/Soustredeni_TJ_Malsice_2018/


Sobota

Po jedné hodině odpolední nám začali do areálu rekreačního zařízení najíždět první účastníci soustředění.

Proběhlo klasické rozdělení kluků do chatek a protože v areálu zařízení máme bazén a vedro bylo úmorné, kluci se brzy vrhli do vody. Celé odpoledne strávili střídavě v bazénu a hraním fotbalu na hřišti. K večeři bylo rizoto a talíře se vracely prázdné, takže klukům určitě chutnalo. Po večeři pokračoval fotbal na hřišti a někteří kluci sledovali film, případně hráli na mobilech hry (mobilní telefony a tablety před večerkou opět odevzdali). Večerka byla ve 22 hod. a jako pokaždé tentokrát trvalo téměř do půlnoci, než kluci usnuli.


Neděle

Díky odevzdaným telefonům kluci ráno nevěděli kolik je hodin a tak si se vstáváním pospíšili a někteří byli venku z chatek již po šesté hodině. K snídani byl chléb s máslem a marmeládou a čaj. První trénink byl věnován výběhu k řetězovému mostu, přičemž jsme kluky nechali mezi sebou závodit ve sprintu. Celkem jsme uběhli cca 5 km. Po jedenácté hodině jsme se vrátili a šli se koupat. K obědu jsme měli vývar s nudlemi a karbanátek s bramborami. Že klukům chutná bylo opět vidět z prázdných talířů. Po chvíli odpoledního odpočinku následoval druhý nedělní
trénink, který jsme strávili na místním hřišti nácvikem slalomů a střelbě na branku. Na konci tréninku pak kluci udělali několik posilovacích cviků. Celé odpoledne pak strávili všichni v bazénu. K odpolední svačině jsme měli jogurt. Navečer si kluci v rámci odpoledního volna šli ještě zahrát
fotbal. K večeři jsme měli zapékané těstoviny. Večer kluci shlédli film a  brzy po večerce všichni usnuli.


Pondělí

Pondělní ráno bylo pod mrakem, čehož jsme po snídani (rohlík s paštikou, čaj) využili k výběhu do okolí a sprintérským soubojům dvojic. K svačině dostali kluci broskev a po odpočinku jsme k obědu měli bramboračku a kynuté knedlíky plněné borůvkami. Celou porci snědli všichni, někteří si ještě byli přidat. Z důvodu čištění dnes není k dispozici bazén, takže po obědě kluci odpočívali v chatkách, případně hráli hry.

Odpoledne jsme na hřišti prováděli cvičení na tzv. "rychlé nohy" a po rozdělení do čtyř týmů hráli mezi družstvy fotbálek a přehazovanou. Po tréninku si  kluci snědli k svačině chléb s tvarohovou pomazánkou a po krátkém odpočinku přijali výzvu cizích  kluků ubytovanými také v kempu na fotbalový zápas. Současně probíhaly i zápasy v pingpongu. Kolem šesté jsme všichni vyrazili do lesa pro dřevo, neboť večeře byla posunuta na pozdější dobu a měli jsme ji formou opékaní špekáčků. Po večeři se kluci rozešli na chatky k hraní karet a podobně. Večerka proběhla bez problémů a jelikož jsou kluci už viditelně unavení, všichni usnuli velice brzy.


Úterý

Únava se projevila i na ranním vstávání, před vyhlášením budíčku byla vzhůru jen polovina kluků. Po nezbytné rozcvičce a bodování pořádku (v této činnosti se kluci každým dnem zlepšují a není jim již ohledně pořádku v chatkách téměř nic vytknout) jsme se odebrali na snídani, kde jsme měli chléb se sýrem. Prvńí dnešní trénink byl věnován výběhu do lesa, spojeným s hraním různých her (především schovávaná v lesa se klukům nesmírně líbí). Po tréninku a lehké svačině se šli kluci koupat. K obědu jsme měli vývar s nudlemi a jako hlavní ídlo guláš s knedlíkem - jídlo bylo jako vždy výborné. Po obědě strávili kluci zhruba hodinku odpočinkem v chatkách. Dnešní odpolední trénink jsme pro velké vedro zrušili a místo tréninku jsme se vydali pěšky přes les do Malšic na zmrzlinu. Díky opravdu vysoké teplotě se z původně zamýšlené procházky stal celkem slušný chodecký trénink. Cestu tam i zpět bez větších problémů (kromě několika puchýřů a štípnutí) zvvládli všichni. Po návratu a občerstvení odpolední svačinou všichni využili místního bazénu. Před večeří pak se pak přítomní dospělí věnovali volejbalu a děti fotbalu a pingpongu.
K večeři jsme měli zapékané brambory - až na vyjímky opět snědli všichni téměř vše co měli na talíři. Večer již neměli kluci na zlobení síly a tak večerka v deset byla bez problémů.


Středa

Po budíčku a rozvičce následovalo opět bodování pořádku. V pořádku se kluci velmi zlepšili, nějaké mouchy na pořádku v chatkách je stále těžší  najít i když hodnotící komise se dívá téměř všude - viz. několik fotek i v galerii soustředění. K snídani jsme měli chléb s marmeládou. Zase panuje velké vedro, takže místo dopoledního tréninku jsme šli do lesa a hráli schovávanou. Po návratu a malém občerstvení melounem jsme si všichni zazávodili v plavání v bazénu. K obědu jsme měli tentokrát gulášovou polévku a pečené kuře s rýží. Asi díky horku kluci příliš jídla tentokrát nesnědli, zato trenéři kteří dojídali po klukách alespoň maso se přejedli. Odpoledne je trénink opět zrušen a místo něj se koupeme, velká vedra trénovaní fyzičky nedovolují. Odpolední koupání si prokládáme konzumací chlazeného melounu a nanuků, které přivezli tatínkové. K večeři máme tentokrát chlép ve vajíčku se šunkou a sýrem. Kluci si reputaci napravili a snědli vše do posledního drobečku. Po večeři už nebylo příliš sil na sportování, tak kluci koukali především na film. Večerka opět bez problémů a po desáté spali úplně všichni.


Čtvrtek

Kromě jediného jsme tentokrát při budíčku tahali z postelí všechny, ani trenérům se příliš nechtělo. Po rozcvičce a bodování pořádku jsme šli na snídani, tentokrát chléb s paštikou, nebo máslem. Dopolední trénink byl věnován fotbálku družstev. Po tréninku se kluci vykoupali a šlo se na oběd (polévka frankfurtská a kuře s bramborem). Odpoledne kluci díky panujícímu vedru strávili střídavě v bazénu, ve stínu v chatkách, nebo na hřišti při fotbálku a přehazované. K svačině jsme měli chléb s výbornou vajíčkovou pomazánkou. K večeři jsme měli párek s chlebem a sušenku. Po večeři si kluci ještě šli chvíli zahrát fotbálek a poté se ještě znovu vykoupali. Večerka proběhla bez problémů a brzy všichni usnuli.

 

Pátek

Při budíčku jsme opět z postelí tahali téměř všechny, klukům se moc nechtělo. Rozcvičku však museli nekompromisně absolovat všichni. Při hodnocení pořádku na chatkách se tentokrát všichni kluci vytáhli, všechny chatky dostaly nejvyšší možné hodnocení. K snídani byl tentokrát rohlík se sýrem. Při dopoledním tréninku dostali kluci trochu do těla, neboť se šlo běhat do stráně za rekreačním zařízením. Po návratu zpět se odehrál turnaj v přehazované. K svačině byl meloun. Před obědem se kluci osvěžili vykoupáním v bazénu a poté se už šlo na oběd. K obědu jsme měli kuřecí polévku s těstovinami a milánské špagety. Všem opět evidentně chutnalo. Odpolední výheň strávili kluci převážně v bazénu. Odpolední svačina se skládala z chleba s pomazánkou a ještě sušenky. Po svačině proběhl další turnaj, tentokrát se jednotlivá družstva utkala s týmem trenérů a tatínků. K večeři jsme tentokrát měli palačinky. S přicházejícím večerem začali být kluci čím dál víc nervóznější. Věděli, že poslední večer soustředění je věnován noční stezce odvahy. Na tu jsme se také před 22. hodinou vydali. V lese poblíž rekreačního zařízení již byla tma a v té na kluky čekala "strašidla" v podobě číhajících trenérů a tatínků. Na stezku se vydali všichni, ti nejmladší ve dvojicích, starší kluci pak po jednom. Podivné zvuky "strašidel" a výkřiky jednotlivých dětí svědčily o tom, že projít stezku znamenalo občas prožít chvilky strachu. Celou stezku nakonec prošli všichni a tak se za odvahu mohli po návratu osvěžit při nočním koupání v bazénu osvětleném podvodními světly. Večerka se samozřejmě dost posunula a tak se kluci do postelí dostali až před půlnocí.  Trenéři však ještě spát nešli a počkali si na usnutí všech. Pak obešli jednotlivé chatky a na obličeje a těla kluků vytvořili pomocí fixů malovánky a nápisy.


Sobota

Po sobotním probuzení čekalo na kluky překvapení v podobě malovánek na jejich obličejích a tělech. Smíchu si užili všichni. Rozcvičku jsme tentokrát vynechali a šli rovnou na snídani, měli jsme chléb s máslem, šunkou a sýrem. Po snídani proběhlo vyhodnocení soutěže v pořádku na chatkách a kluci byli postupně odměněni drobnými sladkostmi. Snídaní celé soustředění skončilo a začalo balení a vyklízení chatek. Okolo půl desáté začali přijíždět rodiče a s kluky jsme se postupně loučili. Po odjezdu všech trenéři ještě prošli chatky, proběhla jejich kontrola a úklid a po předání správci se rozloučili i oni.


A na závěr....

Všichni trenéři děkují klukům za to, jak se v průběhu soustředění chovali mezi sebou i vůči nám trenérům, za to jak nás poslouchali a chovali se dle našich pokynů. Během celého soustředění nedošlo k vážnějšímu zranění (s nějakou tou odřeninou, poštípáním či modřinou se počítat musí), ani ke kázeňskému problému, který bychom museli razantněji řešit. Když jsme se kluků ptali, řekli že soustředění se jim líbilo a příště se ho rádi zúčastní opět. To nám dává energii a chuť se do takovéto akce pustit znovu a zkusit zorganizovat příští rok soustředění znovu.
Poděkování zaslouží i personál rekreačního zařízení za to, jak se k nám chovali a jak se o nás starali.
A já v neposlední řadě děkuji všem přítomným trenérům či tatínkům, díky kterým se celé soustředění mohlo uskutečnit. Ne každý si uvědomuje, že oni  si svůj pobyt na soustředění platí sami a obětují na něj svou dovolenou, kterou by jinak mohli trávit se svými rodinami. Chlapi díky !!!!!!


Za TJ Malšice  Martin NeuwirthZpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.