Soustředění TJ Malšice a TJ Sokol Sudoměřice

07.08.2021 21:58

Polovina letních prázdnin přinesla tradiční soustředění mládeže TJ Malšice. Tentokrát jsme ho uspořádali společně s TJ Sokol Sudoměřice, kde hraje několik našich hráčů ve společných týmech přípravek. Jako místo soustředění jsme opět zvolili letní tábor Palcát v Plané nad Lužnicí a termín 6.8. - 13.8.2021.

 

Pátek 6.8.2021

Krátce po páté hodině odpolední se k táboru začali sjíždět první účastníci soustředění. Z důvodu proticovidových opatření byl vstup do tábora povolen pouze účastníkům, takže kluci se v bráně tábora rozloučili s rodiči, kteří si ještě odbyli administrativní úkony a zamířili domů. Kluci se sešli na první schůzku ohledně organizačních věcí, ze které nás vyhnala dešťová přeháňka. Po skončení přeháňky už byl čas na večeři. Po večeři jsme dokončili organizační pohovor, kluci se dohodli kdo s kým bude bydlet a začali se ubytovávat. Pak se již začali seznamovat s areálem tábora. Až do večera  pak sportovali a někteří se koukali na televizi. Večerka ve 22 hod. byla bez problémů a krátce po půl jedenácté již spali všichni. 

Večeře: špagety s omáčkou

Sobota 7.8.2021

Ráno v 7,30 byl budíček, ale téměř všichni kluci již byli vzhůru od 7 hod. Poté následovala rozcvička a snídaně. Po snídani proběhl úklid chatek a bodování pořádku. Dopolední trénink byl věnován Cooperově testu - běhu na 12 min. Kluci byli rozděleni na čtyři skupiny a postupně si test zaběhli a s nimi i někteří trenéři. Po tréninku měli kluci volno do oběda, které strávili na hřišti či u pingpongových stolů. Po obědě byl polední klid a ve dvě hodiny jsme odjeli na kolech na trénink do Roudné. Po tréninku jsme se dojeli vykoupat do místní bývalé pískovny a pak na limonádu do místního občerstvení. Poté jsme již chvátali na večeři do tábora. Po večeři někteří kluci hráli fotbal, někteří byli již tak unaveni, že byli v chatkách a hráli různé hry. Později večer začalo pršet, takže někteří kluci byli u televize, někteří v chatkách. Večerka proběhla opět bez problémů, jen byla trochu později, neboť jsme nechtěli kluky vyhánět od televize do prudkého deště. 

Snídaně:  rohlík s máslem a marmeládou, čaj
Oběd:  zeleninová polévka, rajská omáčka s knedlíkem
Svačina:  chléb s máslem a salámem
Večeře:  pečené kuře s rýží

Neděle 8.8.2021

Budíček jsme měli opět v 7,30 hod. a poté následovala rozcvička. Starší přípravka vyrazila ještě před tím na výběh do Plané n.L., takže nás na rozcvičce bylo méně. Současně jsme již šli na snídani. Po snídani, úklidu a bodování pořádku jsme dali klukům chvilku na odpočinek. Jako trénink jsme si tentokrát zaběhli fotbalový biatlon. Běhal se v jednotlivcích na čas. Kluky to ohromně bavilo a někteří si dali i několik pokusů s tím, že si chtějí opravit čas. Trénink skončil až těsně před obědem. Po obědě měli kluci do dvou hodin odpočinek. Většina však tento čas strávila sportováním - hraním pingpongu a fotbálku. Po obědě byla pro mladší hráče připravena procházka do Plané na zmrzlinu, starší měli jet na kolech do Roudné na trénink a koupání. Bohužel těsně před odjezdem začalo pršet, takže jsme museli celé odpoledne přeorganizovat. Po dešti zbyl čas pouze na procházku do Plané na zmrzlinu. Vrátili jsme se těsně před večeří. Hodně kluků je již dost unaveno, takže mnozí ulehli ke spánku již před večerkou. 

Snídaně: rohlík s paštikovou pomazánkou, čaj¨
Oběd: květáková polévka, přírodní plátek s bramborami a zeleninou
Svačina: rohlík s banánem
Večeře: zapečené těstoviny s uzeným masem, kyselá okurka

Pondělí 9.8.2021

Na budíček jsme tentokrát dost kluků vytahovali z postele. Po snídani, úklidu a bodování pořádku jsme se pochodem přesunuli na hřiště do Plané, kde proběhl dopolední trénink po jednotlivých kategoriích. Počasí bylo ideální, trávník velmi kvalitní a tak kluci potrénovali opravdu s chutí. Zpět do tábora jsme přišli opět těsně před obědem. Po obědě se kluci mladší a starší přípravka vydali do ZOO Větrovy. Starší žáci pak jeli na kole na trénink do Roudné. Po tréninku se vykoupali a vydali se zpět. Přijeli těsně před večeří a s mírným zpožděním zaviněným komplikacemi s městskou dopravou dorazila následně i výprava z Větrov. Kluci po večeři buď sportovali, nebo se dívali na televizi. Mnozí šli spát opět již před večerkou. 

Snídaně: ¨rohlík s rybičkovou pomazánkou, čaj
Oběd:    gulášová polévka, buchtičky se šodó, 
Svačina: chléb se sýrem, paprika
Večeře:  vepř.maso ve vlastní šťávě s bramborem

Úterý 10.8.2021

Ráno se klukům na rozcvičku moc nechtělo, ale museli. :-)  Všechny pravidelné ranní úkony proběhly bez problémů, a dopoledne je plánován trénink v Plané. Při krásném, až moc teplém dopoledni se kluci na hřišti pěkně zapotili a unavili, takže zpáteční cesta trvala díky nižšímu tempu trochu déle. Po obědě měli kluci nařízený polední klid v chatkách. Odpoledne polovina kluků trávila čas turnajem v pingpongu, druhá část se jela na kole vykoupat do Roudné. Trenéři připravili také trať pro večerní překvapení. Po večeři kluci měli chvilku volno, kdy zase hráli v různých partách všechny možné sporty. Zhruba v devět hodin jsme si upekli buřty a po nich čekalo kluky slíbené překvapení - bojovka. Za úplné tmy se po dvojcích vydávali do nočního lesa, kde na ně čekala strašidla v podání trenérů. Některým se do tmavého lesa moc nechtělo, ale nakonec se na trať vydali všichni a všichni se také v pořádku dostali do cíle. Po návratu z lesa všichni chvátali spát.  Trenéři ještě spát nešli a připravili spícím klukům ranní překvapení v podobě různě počmáraných částí těla. 

Snídaně: chléb s máslem a šunkou, čaj
Oběd:    kuřecí vývar, vepřové výpečky, zelík a bramborové knedlíky, 
Svačina: rohlík, jablko
Večeře:  rizoto

Středa 11.8.2021

Ráno se kluci před sebou předváděli novými "tetováními". Pro kluky ze Sudoměřic začal poslední den soustředění. Po snídani, úklidu a bodování pořádku jsme se opět vydali na trénink do Plané. Z tréninku jsme chvátali na oběd. Po obědě se sudoměřičtí začali balit a přípravovat na odjezd. Kolem třetí hodiny odpolední začali přijíždět rodiče a krátce po čtvrté opustil areál poslední sudoměřický hráč a trenéři. Malšičtí kluci rozehráli soutěž týmů v nohejbalu a přehazované. Soutěž přerušila večeře, po níž se odehrály další zápasy. S příchodem soumraku byly zápasy přerušeny a kluci se odebrali do chatek, či k televizi. O tom, že únava již zasáhla vše hovoří to, že v deset hodin byli všichni hráči v chatká a mnozí již spali. Zbytek kluků usnul během další půlhodiny. 

Snídaně: rohlík se sýrovou pomazánkou, čaj
Oběd: zeleninová polévka, čína se špagetami
Svačina: chléb s máslem, paprika
Večeře: pizza

Čtvrtek 12.8.2021

Ráno se už klukům vstávat opravdu nechtělo. Z postelí jsme je museli skoro vytahovat a rozcvička pro ně byla viditelně utrpením. Po snídani jsme opět obodovali pořádek a připravovali se na další trénink. V rámci tréninku jsme si dvoukolově zaběhli biatlonový závod týmů a dohrály zbylé zápasy týmů ze včerejšího dne. Po obědě mají kluci polední klid. Po něm jsme vyrazili na kolech do Roudné se vykoupat. Po návratu jsme připravili kola k odvozu a směrem na domov odjela dodávka se koly a sportovními potřebami. Po večeři pak proběhlo zhodnocení soustředění a vyhlášení výsledků týmových soutěží a bodování pořádku. V televizi pak kluci sledovali fotbalový zápas Plzně. Trenéři ještě večer začali s balením věcí, aby jsme ráno vše v klidu stihli. 

Snídaně: chléb s pomazánkou, čaj
Oběd: brokolicová polévka, kuřecí řízek s bramborovou kaší, rajčatový salát
Svačina: jogurt s rohlíkem
Večeře:   vepřový guláš s těstovinami

Pátek 13.8.2021

Poslední ranní budíček byl posunut, přesto jsme všechny kluky museli tahat z postelí. Dnes jsme klukům odpustili rozcvičku a tak šli přímo na snídani. Po snídani se začali všichni balit a připravovat na odjezd. Bylo svlečeno a  odevzdáno povlečení a prostěradla, zabalili jsme si veškeré věci a vyklidili chatky. Trenéři pak jednotlivé chatky ještě prošli, aby jsme nic nezapomněli. Po deváté hodině začali přijíždět rodiče a naše řady se začaly tenčit. Nakonec jsme těsně před desátou odjeli i my, trenéři. 

Snídaně: vánočka, kakao 

A je tu konec....

Je po soustředění. Hrozně nám to uteklo a celý týden jsme si užili (doufám, že stejně jako my trenéři i kluci). Počasí nám přálo, zranění a nehody se nám vyhýbaly. Děkuji všem zúčastněným za to, jak k celému soustředění přistoupili, nedošlo k žádným rozbrojům, kluci se mezi sebou zase více poznali a snad vytvořili ještě lepší partu. Velký dík těm nejstarším, kteří celou dobu velmi pomáhali trenérům a bez nichž by to letos při slabší přítomnosti trenérů nešlo. Velký dík si zaslouží rovněž kolektiv pracovníků tábora, který se nám staral celý pobyt o stravování a úklid společných prostor tábora. 

Předběžně jsme se začali domlouvat na dalším ročníku soustředění v příštím roce, opět zřejmě ve spoluprácí s TJ Sokol Sudoměřice. Snad se vše podaří a za rok se ve stejném areálu (???) opět sejdeme.

Takže na závěr ještě jednou dík všem, vše již bylo řečeno a tak končí i tato série krátkých reportáží z pobytu.  Za tým trenérů M.Neuwirth

Fotografie ze soustředění na stránce: Soustředění TJ Malšice a TJ Sokol Sudoměřice 2021 – marbl – album na Rajčeti (idnes.cz)

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.