Soustředění TJ Malšice a TJ Sokol Sudoměřice

06.07.2022 21:58

Letošní soustředění se koná v netradičně brzkém termínu a to od 6.7. do 13.7.2022. Soustředění pořádá opět TJ Malšice společně se TJ Sokol Sudoměřice u Bechyně. Místem soustředění je již tradičně Letní tábor Palcát v Plané nad Lužnicí. Letošního soustředění se zúčastní 30 dětí a šest trenérů. Tentokrát nemáme k dispozici hřiště v Plané nad Lužnicí které je uzavřeno, takže hlavní trénnkovou plochou je hřiště v Malšicích. Přináší to trochu logistických problémů, neboť do Malšic se musíme přesunovat auty, ale s tím si poradíme. Fotky naleznete opět na: https://marbl.rajce.idnes.cz/Soustredeni_TJ_Malsice_a_TJ_Sokol_Sudomerice_2022

Středa 6.7.

V 16 hod. začali do tábora přijíždět první účastníci soustředění. Po nezbytných administrativních úkonech proběhlo rozdělení do chatek a zabydlení se. Po večeři kluci hráli fotbálek, pingpong a badminton. Někteří kluci ještě chvíli koukali na televizi. Před večerkou proběhlo sprchování, čišění zubů a kolem desáté hodiny již kluci byli v chatkách. Večer byl na první den netradičně klidný, na chatkách si ještě chvíli povídali, ale před půlnocí byl klid již úplně všude. 
Večeře: Špagety bolonese

Čtvrtek 7.7.

Již po páté ráno byli někteří kluci vzhůru a povídali si před chatkami. Tradiční budíček zastihl vzhůru snad všechny. Po nezbytné rozcvičce jsme šli na snídani. Po snídani kluci uklidili chatky a proběhlo bodování pořádku.  Počasí není nijak překrásné, ale zatím nepršelo, takže polovina kluků vyrazila na trénink do Malšic a druhá polovina si potrénovala v areálu tábora. Po obědě měli kluci osobní volno. Blíží se k nám déšť, takže odpolední trénik se zřejmě neuskuteční a budeme muset vymyslet náhradní program. Odpolední program musel být opravdu zrušen, takže místo tréninku proběhl turnaj ve stolním tenise. Po svačině kluci hráli stolní tenis a fotbálek na hřišti. Po večeři proběhlo promítání fotek z minulých ročníků soustředění. Večerka proběhla  klidu a po jedenácté hodině již všichni kluci spali. 
Snídaně: chléb namazaný sýrem, zelenina, čaj nebo kakao
Oběd: dýňová polévka, lívance s marmeládou
Svačina: jogurt s rohlíkem
Večeře: Vepřové maso na smetaně, rýže

Pátek 8.7.

Během noci hodně prošelo a tak jsme se probudili do uplakaného rána se spoustou vody na trávníkách a hřištích. Rozcvička tak proběhla na provizorním stanovišti a poté jsme šli na snídani. Proběhlo bodování pořádku a nastal čas tréninku. Starší polovina hráčů jela na trénink do Malšic, kde absolovali dvouhodinovou tréninkovou jednotku. Mladší šli běhat sprinty na zpevněnou cestu mimo tábor. Po tréninku si ještě mladší hráči zahráli fotbalový golf. Po obědě téměř všichni odpočívali v chatkách. Místo odpoledního tréninku jsme vyrazili na kolech na výled na Kozí Hrádek. Cesta lesem byla místy blátivá, ale dali jsme to. Po občerstvení v místním bufetu se kluci podívali přímo do areálu Kozího Hrádku. Také zpáteční cesta se obešla bez větších nehod a v pořádku jsme všichni dojeli do tábora. Celkem jsme najeli cca 25 km. Únava po cestě byla znatelná, takže do sportování se už úplně všichni nehrnuli a šli se dívat na televizi, nebo se scházeli na chatkách. Večerka byla opět bez problémů. 
Snídaně: chléb s vajíčkovou pomazánkou, kakao nebo čaj
Oběd: polévka s kapáním, vepřo-knedlo-zelo
Svačina: Rohlík s máslem, jablko
Večeře: Kuskus s kuřecím masem

Sobota 9.7.

Ráno je slunečné a hned se všem lépe vstávalo. Rozcvička už opět normálně proběhla na hřišti a po snídani proběhlo bodování pořádku. Mladší odjeli na trénink do Malšic, kde proběhl turnaj čtyř týmů. Starší kluci nejdříve potrénovali sprint do kopce poté hráli fotbal. Po obědě byl hodinový polední klid, který kluci strávili převážně odpočinkem v chatkách. Odpolední trénink byl ve znamení fotbalového biatlonu. Proběhla soutěž týmů, poté hráči běhali individuálně a srovnávali se v dosažených časech. Bohužel těsně před koncem soutěží se spustil déšť, takže jsme museli soutěže ukončit pro nezpůsobilý terén a riziko možných úrazů. Během večeře i po ní stále pršelo a tak kluci sledovali televizi, nebo hráli hry v chatkách. 
Snídaně: chléb s pomazánkou, čaj, kakao
Oběd: Vývar s kapáním, vepřové maso na smetaně, houskový knedlík
Svačina: chléb s máslem, sýrem a zeleninou
Večeře: maštěné těstoviny sypané cukrem a tvarohem, čaj

Neděle 10.7.

Ráno už jsme téměř všechny tahali z postelí, vstávat se jim moc nechtělo. Po nezbytnérozvičce a snídani si kluci uklidili v chatkách a proběhlo opět bodování pořádku. Dopolední tréninkovou jednotku strávili starší na hřišti v Malšicích a mladší šli běhat sprinty proti kopci a následně hráli fotbal. Po obědě a odpoledním klidu, který starší strávili odpočinkem v chatkách a mladší převážně hraním her jsme vyrazili na kolech do Roudné. Na roudenském hřišti měli starší trénink a mladší nejdříve hráli nohejbal a poté šli trénovat střely na branku. Po tréninku z důvodu chladného počasí jsme vynechali koupání a jeli rovnou do kempu v Roudné, kde si kluci dali limonádu a ti mladší dováděli na místním dětském hřišti. Z Roudné jsme se vrátili zpět do tábora přímo na večeři. Po večeři jsme postavili tenisový kurt a věnovali se hraní tenisu. Na kluky čekalo jedno překvapení, a to návštěva hráče A-mužstva Dynama české Budějovice Tomáše Háka, který nám předvedl své dovednosti s fotbalovým míčem. Ukázka se povedla a kluci povedenému představení s chutí zatleskali.  Večerka proběhla v klidu a kluci ulehli kolem půl jedenácté.
Snídaně: chléb s máslem a marmeládou, čaj
Oběd: vývar s nudlemi a masem, paprikový lusk s rýží
Svačina: jogurt s rohlíkem
Večeře: buřtguláš s pečivem

Pondělí 11.7.

V průběhu noci navštívili náš tábor záhadné bytosti, po kterých na tělech dětí zůstaly podivné nápisy a značky. Po rozcvičce, snídani a bodování pořádku nás čeká opět dopolední trénink. Během dopoledního tréninku si kluci odběhli po skupinách Cooperův test (dvanáctiminutovku). Bylo super, že neběžící vždy podporovali ty na trati, podávali jim pití a fandili. Před obědem si pak někteří zahráli tenis, někteří odpočívali po náročném běhu a někteří hráii fotbálek na malé branky a stolní tenis.. Po obědě a nezbytném poledním klidu jsme se na kolech vydali do Roudné. Tentokrát to bylo bez tréninku, jen jsme byli ka kofole a mladší si zařádili na místním dětském hřišiti. |Vrátili jsme se opět přesně na večeři. Po večeři si trenéři zahráli nohejbal, kluci hráli stolní tenis. Na kluky ještě čekalo opékání špekáčků. Večerka opět bez problémů a po půl jedenácté již byl v táboře klid. 
Snídaně: chléb s paštikou, čaj
Oběd: vývar, vepřový steak, americké brambory 
Svačina: perník s marmeládou
Večeře: čočka s vajíčkem

Úterý 12.7.

Úterní ráno začalo jako obyčejně rozcvičkou, poté jsme šli na snídani. Po snídani kluci uklidili chatky a proběhlo poslední bodování pořádku. V rámci dopoledního tréninku si starší kluci zaběhli fotbalový biatlon. Mladší kluci šli běhat sprinty proti kopci a pak běželi na začátek Plané. Po návratu do tábora si pak ještě dobrovolně někteří zaběhli také biatlon. Po obědě jsme šli do Plané na zmrzlinu a mezitím domluvili pro kluky další překvapení. Po svačině jsme měli připravenou horolezeckou stěnu a kluci si mohli vyzkoušet ještě výstupy na stěnu s převisy (samozřejmě byli jištěni na laně). Někteří lezli jako pavouci a dostávali se až na vrchol stěny, někteří skončili sice předčasně, ale aspoń si to vyzkoušeli. Do lezení se zapojili i trenéři. Kluky to hodně bavilo a tak bylo o zábavu postaráno až do večeře. Po večeři proběhlo vyhodnocení bodování pořádku - nejlepší tentokrát byli ti nejmladší, kteří měli výhodu, že měli na chatce jedninou ženskou účastnici soustředění. Na večer je připravena "bojovka". Večerní "bojovka" se povedla. Vyrazili jsme z tábora do blízkého lesa až když byla tma a tak ne každému se chtělo a u některých přišel i pláč, neboť se hodně báli. Ve tmavém lese na kluky čekalo několik strašidel a hrůzostrašných zvuků. Nakonec celou trasu absolovali všichni, byť hlavně ti nejmenší šli v párech se staršími kluky. Celá tato akce trvala skoro dvě hodiny a tak zpět do tábora jsme se vrátili o půlnoci a kluci šli ihned spát. 
Snídaně: chléb se šunkovou pěnou
Oběd: rajská polévka, těsnovinový salát se zeleninou
Svačina: rohlík s nutelou
Večeře:  čivapčiči s bramborem a zeleninou

Středa 13.7.

Ráno byla po probuzení poslední rozcvička a po ní hned snídaně. Ihned po snídani jsme začali balit a připravovat se na cestu domů. Kolem deváté hodiny si pro kluky začali přijíždět první rodiče a začali s nimi probírat první dojmy ze soustředění. Trenéři ještě mezitím procházeli chatky, zda v nich někdo něco nezapomněl a naložili veškeré sportovní pomůcky a své osobní věci do aut. Postupně probíhalo loučení se všemi účastníky soustředění, poslední kluci odjížděli těsně před desátou hodinou.  Proběhlo ještě předání chatek správci tábora a těsně po desáté hodině se s táborem rozloučili i trenéři. Soustředění tak bylo definitivně ukončeno. 

A je konec

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za odvedené sportovní výkony, za to jak se mezi sebou chovali a pomáhali si. I díky tomu nedošlo k žádnému zranění a jiným nepříjemnostem. Snad se klukům líbilo, vyzkoušeli si mnoho různých sportů, nejen fotbalu a upevnili svoji partu nejen ve svých týmech, ale i směrem ke starším či mladším ročníkům. Poděkovat se zaslouží i paním kuchařkám, které nám celý pobyt vařiliy a za své umění si na konci od kluků zaslouženě užily potlesku. Trenérům pak děkuji za to, že své svůj čas a svou dovolenou věnovali klukům pro jejich zlepšování nejen fotbalových dovedností a fyzickch možností. 

Myslím, že i my trenéři jsme si to užili a hlaně utvořili správnou partu, ve které byla i velká legrace, ne jen starosti a zodpovědnost za kluky.. 

Za TJ Malšice Martin Neuwirth

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.